İade işlemi nasıl yapılır?     
Siparişinizi teslim aldıktan sonra, ürünlerinizden kaynaklanan bir problemden (hasar, özür, bozukluk vs) dolayı ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, ürünlerin elinizde geçtiği tarihten itibaren en geç 30 gün içerisinde iletişim sayfamızda bulunan e-posta adresimize "Ürünlerimi iade etmek istiyorum" konulu mail ile veya telefonla müşteri temsilcimize ulaşarak, iade talebinizi iletmeniz gerekmektedir. 
Talebiniz tarafımıza ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçecektir. 

Müşteri hizmetleri temsilcilerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda ürünleri tarafımıza gönderirken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bunlar:                                              

• Ürün(ler) orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollanmalıdır. 
• Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz gerekmektedir. 
• Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır. 

Bireysel müşterilerimizin, iade için faturanın tüm nüshalarını göndermesi gerekmektedir.

• Müşteri, ürünün kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. 

    Toptan satış yapılan ürünlerde, ürün çeşitleri, renkleri, karışımı toptan satışa göre yapıldığı için, iadeler siparişin tamamı olarak kabul edilmektedir. 

Bu işlemlerden sonra, ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş günü sürmektedir. 

İade talebim kabul edildi. Bundan sonra ne olacak? 
Havale/EFT veya kapıda ödeme ile verilen siparişlerin ödeme iadeleri için, ürününüzün iptali onaylandığı tarihte müşteri temsilcilerimiz size üyelik sayfanızda bulunan iletişim bilgilerinden yararlanarak ulaşacaklar ve banka hesap bilgilerinizi isteyeceklerdir. Sizden banka hesap bilgilerinizin alınmasına istinaden ödeme iade tutar ortalama 2 iş günü içerisinde yapılacaktır. 

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade ürünler tarafımıza ulaştığı gün iade işlemleri başlatılır. Değişim yapabilir miyim? 
Ürün değişimi için iptal şartları geçerlidir. Bu şartlara uyan ürününüz iade alınmakta ve değişikliğini istediğiniz ürün için adınıza yeni sipariş oluşturulmaktadır. 

İade için ürünü(leri) hangi adrese yollamalıyım? 
Müşteri temsilcisi ile konuşup, gerekli işlemleri tamamladıktan sonra iade/ değişim ürünlerini faturanın üzerindeki adrese yollayabilirsiniz. 
Pera Çorap Tekstil San. Tic. Ltd. Şti.

Tekstilkent Sitesi B-15 No:47 Esenler/İstanbul

İade/ değişim ürünlerini nasıl geri yollayabilirim? 
Eğer üretimden kaynaklanan ya da hatalı gönderilmemiş bir ürünü iade/ değişim için geri yolluyor iseniz, kargo masrafları sizin karşılamanız gerekmektedir. Üretim hatası/ yanlış ürün gönderimi gibi sebeplerden iade/ değişim işlemi yapılıyor ise, müşteri hizmetleri temsilcisi ile görüştükten sonra karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. 

İade bedelini ne zaman geri alabilirim? 
Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren üç (3) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. 


İade siparişlerde, satıcıdan kaynaklanan bir hata varsa (+%3 Defo-hata, yanlış ürün gönderimi vs) iade kargo ücretleri satıcı tarafından karşılanır. Diğer tüm iade sebeplerinde iade kargo ücretlerini alıcı karşılar.